náš příběh

Jak to všechno začalo

Jednoho krásného slunečného letního dne, 14. července 2019, projížděl Alexandre, zakladatel společnosti Fizza, francouzskou Bretaní. Bylo už dávno po poledni a on i jeho rodina měli pořádný hlad. Ale protože byl francouzský státní svátek, nebyla otevřena jediná restaurace. Mapy Google je však zavedly do nedaleké pizzerie, která měla mít otevřeno 24 hodin denně. Nedočkavě následovali pokyny a s údivem skončili na parkovišti s osaměle vyhlížejícím automatem na kraji. Automatem na pizzu.
Nedůvěřivě zírali, ale měli velký hlad, a tak se rozhodli, že to zkusí. Bylo to pro ně všechno nové, a tak zvědavě čekali, až ze stroje vykoukne pizza. Po třech minutách krabice s pizzou hladce vyklouzla a oni ji mohli ochutnat. Byla vynikající! V ten okamžik se zrodila značka Fizza.
První stroj byl instalován ve Finsku již v roce 2020 a ještě v témže roce následovaly další – druhý, třetí, ….
Mezitím si koncem roku 2020 v České republice přečetl Erwann ve francouzských novinách zajímavý článek. O automatu na pizzu. A na první pohled se do něj zamiloval. Proč by něco takového nemohlo fungovat i tady?
Po pár měsících úvah a setkání s Alexandrem v Helsinkách bylo jasno: oba si uvědomili, že mají mnoho společného (počínaje jejich původem: La Bretagne!) a rozhodli se, že je čas, aby Fizza začala působit i v České republice!

Pizza automaty na trhu

Trh s automatizovanými stroji na pizzu se rozvíjí již několik let. V současné době je jen ve Francii instalováno více než 1000 strojů. Tyto stroje dodají náročné francouzské klientele více než 8 milionů pizz ročně. Trh s automaty na pizzu se rozšířil do zemí, jako je Německo, Španělsko, Belgie, Švýcarsko, a v poslední době také do USA, Kanady a Norska.

Písek

Máme radost, že se nám podařilo rozjet první pizza automat v České republice, a to právě v malebném a historicky ceněném Písku.

pečeme nonstop

Zůstaňte ve spojení